Neohodnotené

Ornellaia - Bolgheri Superiore (2014)

Ornellaia - Bolgheri Superiore, 2014

Skladom (1 ks)
Kód: 753
Značka: Ornellaia
€199
Kategória: Víno

Tento elegantný supertoskánec, ktorého vyrobilo vinárstvo Tenuta dell'Ornellaia (Marchesi di Frescobaldiho), je zmesou odrôd, ktoré sú typické pre vína Bordeaux. V roku 2014 to bolo 34% Cabernet Sauvignon, 32% Merlot, 14% Cabernet Franc, 20% Petit Verdot. 
Ornellaia je považovaná za jedno z vedúcich talianskych vín štýlu Bordeau, známych tiež ako supertoskánci.
Víno zrelo 12 mesiacov v dubových sudoch, potom bolo zmiešané a opäť sa vrátilo do sudov na ďalších 6 mesiacov. Následne zrelo 12 mesiacov vo fľaši pre zjemnenie. Tento proces robí víno priamočiare a štruktúrované, napriek tomu hladké ako hodváb.
Ornellaia ročníka 2014 je dobre vyvážené, elegantné víno s hlbokou rubínovo červenou farbou a krásnou a komplexnou arómou. Víno je krásne ovocné, so stopami korenia a balzamu, má dlhý a vyvážený záver s pevnými ale sviežimi tanínmi.
Obsah alkoholu je 14% a víno najlepšie vynikne pri teplote podávania 16-18 °C. Hodí sa k tvrdým syrom a suchým klobásam, rovnako ako k pokrmom s pečeným, grilovaným alebo duseným červeným mäsom. 
Toto víno je vhodné pre zvláštne príležitosti a v ideálnom prípade sa odporúča konzumovať ho v rokoch 2018 až 2038.

Vinárstvo bolo založené na počiatku 80. rokov Marchesom Lodovico Antinorim z rodiny Antinoriov.
Vinárstvo tiež vyrába vína Le Serre Nuove, Le Volte a Masseto na báze Merlotu.
V roku 2012 bolo meno vinárstva zmenené z „Tenuta dell'Ornellaia“ na „Ornellaia e Masseto“, ako uznanie rastúceho významu vín na báze Merlotu.
Vinárstvo sa nachádza hneď vedľa Tenuta San Guido a je výrobcom svetovo presláveného "Sassicaia".
Filozofia výroby Ornellaia sa točí okolo posadnutosti vynikajúcimi výsledkami v každom smere a veľkého dôrazu na detail. Vinárstvo zbiera iba hrozno tej najvyššej kvality a to bez ohľadu na klimatické podmienky v danom roku.
Vinárstvo sa nachádza na úpätí Bolgheri, v južnom Toskánsku v blízkosti tyrhénskeho pobrežia (Livorno). Umiestnenie chráni vinárstvo v zime pred severnými vetrami a poskytuje stredomorské letné podnebie s miernym morským vánkom. Pôda na viniciach je kamenistá, sopečného pôvodu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu